Żyjmy tak, jak on by tego chciał

• Maj 05 / 2016
  • Możliwość komentowania Żyjmy tak, jak on by tego chciał została wyłączona

Żyjmy tak, jak on by tego chciał

Zgodnie z tradycją, 29.04.2016 obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość połączona byłą z obchodami Święta Konstytucji  3 Maja. W pierwszej części apelu wystąpili uczniowie klas Va, VIa i VI c prezentując montaż słowno – muzyczny pt. „Żyjmy tak, jak on by tego chciał”. Znalazły się w nim informacje biograficzne o Erazmie Józefie Jerzmanowskim, wiersze znanych polskich poetów oraz piosenki. Prezentowane utwory mówiły o miłości naszego Patrona do Ojczyzny i drugiego człowieka. Następnie wystąpili uczniowie klasy V d, przedstawiając program związany tematycznie z 225 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzruszające widzów piosenki oraz wiersze przypomniały nam historię Polski, jej trudne dzieje.

Całą uroczystość była wspaniałą lekcją patriotyzmu, pobudziła widzów do refleksji na temat życia i wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.

Dziękujemy PAni Teresie Sikorze, Magdalenie Baran i Sylwii Wąsik za przygotowanie apelu.