:::: MENU ::::

Uczniowie są aktywni

  • Lip 04 / 2016
  • Możliwość komentowania Uczniowie są aktywni została wyłączona

Uczniowie są aktywniProjekt „Uczniowie są aktywni” rok 2018/2019  

Zwyczajowo, organizacja życia pozalekcyjnego w szkole, to jedno zadań wychowawcy. Aby realizacja działań pozalekcyjnych sprzyjała rozwojowi szkolnej demokracji, pełna odpowiedzialność za ich przygotowanie i realizację musi być po stronie uczniów i uczennic. Dlatego tak ważna jest Inicjatywa Uczniowska i wspólna realizacja celu, który przybliża do siebie uczniów, wychowawcę oraz uczy wrażliwości, empatii oraz współdziałania.

Warto również pamiętać o tym, że każdy uczeń i uczennica posiada prawo do realizowania swoich pomysłów. Z kolei rolą nauczycieli i nauczycielek oraz dyrekcji jest umożliwianie uczniom samodzielnego działania – a więc przede wszystkim nie narzucanie
z góry działań, co umożliwia właśnie Inicjatywa Uczniowska. Tekst poniżej pokazuje, że uczniowie w naszej szkole są pomysłowi i empatyczni.

Podjęte działania w ramach projektu Uczniowie są aktywni w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce

Top
Facebook
Facebook
Wielkość czcionki
Kontrast