„Szkoła Odkrywców Talentów”

• Lis 08 / 2013
  • Możliwość komentowania „Szkoła Odkrywców Talentów” została wyłączona

„Szkoła Odkrywców Talentów”

Pomoc udzielana dzieciom w szkole, często koncentruje się wokół otaczania „wachlarzem opieki” uczniów słabych. Takie priorytetowe traktowanie dzieci wymagających pomocy jest w szkole oczywiste. Niemniej, szkoła to także miejsce, w którym ujawniają się zdolności uczniów, krystalizują ich talenty. Dlatego w roku szkolnym 2012/2013  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. E.J. Jerzmanowskiego został opracowany i wdrożony System Pracy z Uczniem Zdolnym, którego główne cele oscylują wokół zagadnienia identyfikacji, rozwoju i promocji uczniów szczególnie uzdolnionych. Zostało podjętych szereg działań, wśród których na szczególną uwagę zasługują Dnia Talentów oraz opracowywanie Kart Uczniów Zdolnych. Dzięki tej sieci wsparcia dla szkolnych „pereł” udało się zidentyfikować i rozwinąć talenty naszych uczniów, także tych „podwójnie wyjątkowych” (dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadających szczególne talenty). Wynikiem pracy szkoły jest m.in. wyróżnienie oraz tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” przyznane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Wyróżnienie to otrzymało 50 szkół w całej Polsce, których działania w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwijania uczniowskich uzdolnień.

dsc052 dsc057

Pobierz w formie dokumentu:

Szkolny System Pracy z Uczniem Zdolnym

pobierz

Podsumowanie osiągnięć uczniów wrzesień 2012 – czerwiec 2013 w ramach projektu „Szkoła Odkrywców Talentów”

pobierz