:::: MENU ::::

CERTYFIKAT EDUKACYJNEJ DOSKONAŁOŚCI

  • Lip 08 / 2021
  • Możliwość komentowania CERTYFIKAT EDUKACYJNEJ DOSKONAŁOŚCI została wyłączona

CERTYFIKAT EDUKACYJNEJ DOSKONAŁOŚCI

W dniu 05 lipca 2021r. w Lublinie odbył się Finałowy Koncert Jubileuszowy X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego

Podczas uroczystości, zastępca Burmistrza ds. Społecznych Agnieszka Szczepaniak wraz z Anną Całką – dyrektorem Wydziału Szkół i Przedszkoli odebrały Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznany dla Miasta i Gminy Wieliczka za prowadzenie w sposób wzorcowy polityki edukacyjnej. Według Komisji Ekspertów reprezentujących polskie środowisko akademickie jednostki oświatowe Gminy Wieliczka prowadzone są nowocześnie, innowacyjnie, zgodnie z potrzebami, przy uwzględnieniu aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych i społecznych oraz zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi w dziedzinie zarządzania przestrzenią edukacyjną.


W ramach jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu, Wieliczka została uhonorowana kilkakrotnie za konsekwentne działania realizowane od lat w obszarze edukacji. Miastu i Gminie Wieliczka przyznano „Certyfikat Złoty”, który w wyniku prowadzonych audytów i analiz przez Zarząd Fundacji stanowi potwierdzenie, iż realizowana przez Miasto i Gminę Wieliczka nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.  


Zarząd Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznał także Wieliczce wyróżnienie specjalne Zarządu Fundacji: „trafia ono do samorządów, które osiągnęły największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą od ostatniej certyfikacji w Programie”.  
Po raz pierwszy z okazji jubileuszu została przeprowadzona certyfikacja placówek oświatowych; z przyjemnością informujemy, iż w gronie 20 najlepszych szkół i placówek oświatowych spośród wszystkich placówek działających w certyfikowanych gminach powiatach i województwach znalazła się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Erazma Józefa Jerzmanowskiego w Wieliczce.

 

Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości odebrała dyrektor Agnieszka Myślak – dla szkoły, która wyróżnia się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast