Zasady konkursu „Radosne dyktando”

• Cze 02 / 2019
  • Możliwość komentowania Zasady konkursu „Radosne dyktando” została wyłączona

Zasady konkursu „Radosne dyktando”

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII. Odbędzie się 7 czerwca 2019 roku (piątek) o godzinie 16. Chęć udziału w konkursie uczniowie zgłaszają do swoich nauczycieli polonistów do czwartku 6 czerwca 2019 roku.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs ma charakter dyktanda ze zróżnicowanym materiałem ortograficznym. Stopień trudności konkursu wykracza poza podstawę programową.
2. Uczniowie przynoszą ze sobą pióra lub długopisy (nie używają ołówków, korektorów).
3. Prace sprawdzi komisja złożona z organizatorów konkursu, która oceni poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Wygrywa ten uczeń, który nie popełni błędu lub popełni najmniejszą liczbę błędów. Zostanie przyznane I,II i III miejsce w kategorii klas IV-VI i VII-VIII.
4. Wszelkie uwagi i zastrzeżenia dotyczące przebiegu konkursu należy zgłaszać do Organizatorów w dniu konkursu.
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na apelu podsumowującym rok szkolny.
6. Dla zwycięzców (trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej) przewidziane są nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy: nauczyciele poloniści