Z trudu naszego i znoju Polska powstała by żyć

• Lis 12 / 2015
  • Możliwość komentowania Z trudu naszego i znoju Polska powstała by żyć została wyłączona

Z trudu naszego i znoju Polska powstała by żyć

„Z trudu naszego i znoju Polska powstała by żyć” – pod tym hasłem, dnia 10 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W części artystycznej uczniowie klas 5a i 5b, oddali hołd wielu naszym przodkom, którzy przelali krew za Ojczyznę. Wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przypomniały wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, członkowie kółka muzycznego uświetnili obchody Święta Niepodległości mini recitalem pieśni i piosenek patriotycznych. Cała społeczność szkoły z wielką radością i zapałem włączyła się do wspólnego śpiewu .