Z patriotyczną wizytą w Domu Seniora.

• Lis 28 / 2023
  • Możliwość komentowania Z patriotyczną wizytą w Domu Seniora. została wyłączona

Z patriotyczną wizytą w Domu Seniora.

Patriotyzm i płynąca z narodowych utworów artystycznych radość, dobra energia, patos, duma i wspólnota to tematy, które łączą pokolenia, jednoczą ludzi bez względu na ich wiek i zakres doświadczeń… stwarzają okazję, aby pobyć razem i dostrzec, że wszyscy, bez względu na to czy mamy lat dwanaście, czy też osiemdziesiąt, podobnie głęboko przeżywamy, to co ważne, co bliskie, co ojczyste.

Właśnie taka idea przyświecała nam podczas odwiedzin podopiecznych Domu Opieki Zapiecek w Wieliczce. Uczniowie klas 5, 6 i 7 przedstawili montaż słowno- muzyczny poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. Dzięki przyjaznej atmosferze stworzonej przez pracowników domu opieki udało się wspólnie odśpiewać pieśni takie jak „Przybyli ułani”, „Legiony”, „O mój rozmarynie” i wiele innych.

Na szczególną uwagę zasługiwało zaangażowanie uczniów i uczennic, także w przygotowanie akompaniamentu z wykorzystaniem skrzypiec, pianina, akordeonu, fletu. Spotkanie umilił wszystkim wspólny słodki poczęstunek, podczas którego mieliśmy okazję porozmawiać o codziennym życiu podopiecznych „Zapiecka”. Wróciliśmy do szkoły wzbogaceni o nowe wartościowe doświadczenia, dzięki którym udało nam się przekazać Seniorom promyk radości, płynącej z naszego wspólnego świętowania.