XX Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodzina, ach rodzina”

• Lut 15 / 2021
  • Możliwość komentowania XX Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodzina, ach rodzina” została wyłączona

XX Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodzina, ach rodzina”

W dniach 2-3 luty bieżącego roku szkolnego został zorganizowany jubileuszowy konkurs recytatorski pt. „Rodzina, ach rodzina”. Ta inicjatywa ma już długą i piękną tradycję, ale mimo okrągłej rocznicy przybrała nieco skromniejszą formę. Cieszymy się jednak, że udało nam się ją zrealizować i zainteresować uczniów tegoroczną tematyką. Tytuł konkursu nie był przypadkowy. Reprezentanci klas, sięgając po wiersze dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu w domu, pielęgnowania relacji z bliskimi, odwoływali się do sytuacji związanej z aktualną sytuacją na świecie, kiedy to wartości rodzinne nabierają szczególnego znaczenia.

Konkurs ze względów bezpieczeństwa został przeprowadzony bez udziału widowni pod czujnym okiem jury. Młodsi uczniowie rywalizowali ze sobą zarówno na terenie szkoły jak i w Solnym Mieście. Dla uczniów klas 4-8 konkurs był organizowany drogą on-line.  Uczestnicy wykazali się kreatywnością zarówno w doborze repertuaru, jak i przygotowaniu do występu. Należą się im za to brawa, które płyną także w stronę  rodziców i nauczycieli. Jak co roku jury miało duży problem z wyborem laureatów. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.  Laureaci trzech pierwszych miejsc dostali także książki i  gry planszowe, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

W oddziałach przedszkolnych I miejsce zajęła Emilia Batko (0A), II- Mateusz Ziajka (0B) a III- Natalia Calik (0C). W grupie uczniów młodszych uczących się w szkole czołowe miejsca zajęły: I miejsce- Emilia Bierzało (3C), II miejsce- Lena Zadrużeńska (1B), III miejsce- Weronika Fijoł (1D). W Solnym Mieście I miejsce zdobył Jakub Morawa z klasy 2C,
II- Antonina Adamowicz z 2C, natomiast III Szymon Zębala z klasy 3E.

W grupie starszych uczniów z klas 4-6 czołowe miejsca zajęli, zaczynając
od pierwszego : Natalia Szatkowska (6D), Natalia Zabawa (6C) i Julia Rynduch (4C).
W przedziale klas 7-8 pierwsze miejsce zajął Wiktor Szewczyk (7B), drugie Daria Matyga (7C) a trzecie Tomasz Pietras (7B).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję w imieniu swoim, jak i pozostałych członków zespołu przygotowujących konkurs, w tym drugiego koordynatora- p. Patrycji Kicy. Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu. Mamy nadzieję, że już przy udziale publiczności 😊, która stanowi wartość dodaną całego wydarzenia.

Oprac. Agnieszka Baś