XVI Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze pisane uśmiechem”

• Gru 23 / 2016
  • Możliwość komentowania XVI Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze pisane uśmiechem” została wyłączona

XVI Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze pisane uśmiechem”

19 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Uczestnicy podjęli się wyzwania, jakim była  recytacja wierszy oscylujących wokół tematu „Wiersze pisane uśmiechem”. Wszyscy zgromadzeni uczniowie i nauczyciele wsłuchali  się w utwory o nastroju pogodnym, pełne optymizmu i humoru.

Rywalizację rozpoczęto od przypomnienia zasad uczestnictwa w konkursie oraz kryteriów oceniania recytacji. W tegorocznej edycji konkursu uległy zmianie zasady zgłaszania się do niego. Chętni  uczestnicy wrzucali swoje zgłoszenia do Skrzynki Zgłoszeń,  następnie wzięli udział w eliminacjach wstępnych, które rozstrzygnęły, kto wystąpił w szkolnym etapie konkursu. Dodać w tym miejscu należy, że laureaci etapu szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W  skład Jury weszły Panie:  Alicja Pankiewicz, Mariola Januszewska i Milena Lipiec.

Przebieg zmagań recytatorskich został także uświetniony przez występ Pani Elżbiety Chabik, Zastępcy Dyrektora Szkoły, która otworzyła konkurs deklamacją wiersza Tadeusza Śliwiaka pt. „Wilk u dentysty”.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i oratorski swoich recytacji.  Jury nie miało łatwego zadania, jednak mimo tego udało się wytypować zwycięzców, którymi zostali:

Klasy 4

I- Daria Gładyś z klasy 4d

II- Magdalena Szymacha z klasy 4a

III- Kacper Adamczyk z klasy 4b

Klasy 5

I- Małgorzata Kozioł z klasy 5a

II- Antonina Osińska z klasy 5a

III-  Nina Żak z klasy 5b

Klasy 6

I- Stanisław Zarański z klasy 6a

II- Katarzyna Hardyn z klasy 6d

III- Maja Zarańska z klasy 6d

Swój talent recytatorski zaprezentowali też uczniowie klas 0-III, którzy także za repertuar obrali wiersze „pisane uśmiechem”. Odwagi uczestnikom dodał występ pani wicedyrektor Elżbiety Chabik. Jako że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, jury trudno było wytypować zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsca z poszczególnych klas zajęli: Julia Rynduch (0a), Amelia Michalik (1c), Natalia Szatkowska (2d) oraz Wiktor Szewczyk (3b). Uczniowie ci oraz laureaci pozostałych miejsc, w tym też osoby wyróżnione, otrzymały książki i pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs uświetniły piosenki wykonane przez uczniów  z  klas: II d, III a, III d oraz III e oraz występ Piotr Ziernickiego z klasy III a, który wyrecytował wiersz stanowiący kwintesencję przesłania konkursu – „Smilling is infectious” Russela Hermana Conwella. Zapraszamy za rok!!!

Ponadto zgromadzeni wysłuchali także poezji śpiewnej, nad której przygotowaniem czuwała Pani Magdalena Baran. Również w tej kategorii został wyłoniony reprezentant szkoły- Maja Zarańska z klasy 6d.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu!

Elżbieta Ryznar