XV Szkolny Konkurs Recytatorski

• Mar 02 / 2016
  • Możliwość komentowania XV Szkolny Konkurs Recytatorski została wyłączona

XV Szkolny Konkurs Recytatorski

25 lutego 2016 roku odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski, któremu przyświecał temat: „O wartościach, czyli o tym, co jest w życiu najważniejsze”. Motywem przewodnim poetyckich zmagań były w tym roku wartości. Temat ten zresztą był nieprzypadkowy, nie tylko przez swój uniwersalny charakter , ale także przez nawiązanie do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Wszyscy uczniowie z klas 0-III bardzo rzetelnie przygotowali się do recytacji.
Ich przygotowania zostały nagrodzone brawami publiczności, nagrodami książkowymi i  pamiątkowymi dyplomami. Jury miało trudny wybór, ale ostatecznie czołowe miejsca spośród klas 0-III zajęli: Kacper Ryznar (0 b), Natalia Szatkowska (I d), Zofia Tatko (II b) oraz Zuzanna Kowalczyk (III b). O oprawę muzyczną zadbała p. Magdalena Baran, zaś występy młodych recytatorów uświetnili uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne: Kacper Adamczyk, Łucja Gałek (III b) oraz Aleksandra Kuć (III a) -grę na gitarze. Dominika Korpak z klasy III a  pięknie zagrała na keybordzie, zaś Weronika Mastalerz z III c na skrzypcach. Dodatkowo klasy drugie i trzecie w czasie przerw pomiędzy występami uraczyły nas śpiewem, próbując przywołać wiosnę. Zapraszamy za rok  na następną edycję!

W klasach IV – VI recytacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy czwarte, piąte i szóste. Podczas przerw w deklamowaniu utworów lirycznych mogliśmy ukoić nasze zmysły przy dźwiękach utworów muzycznych – wygrywanych przez uczniów (pod dyrygenturą pani Magdaleny Baran) na cymbałach. Posłuchaliśmy także wspaniałych i wzorcowych wystąpień Stanisława Zarańskiego oraz Gabrieli Mączki- laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przed ogłoszeniem wyników konkursu, uczniowie – ochotnicy, zapoznali publiczność z wartymi przemyślenia aforyzmami, opisującymi świat uniwersalnych wartości.

Laureaci XV Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

Klasy czwarte:

M-ce I: Antonina Osińska – kl.4a

M-ce II: Małgorzata Kozioł – kl. 4a

M-ce III: Karolina Galon – kl.4c

Klasy piąte:

M-ce I: Paulina Tatko – kl.5c

M-ce II: Katarzyna Hardyn – kl.5d

M-ce III: Patrycja Cieśla – kl.5d

Klasy szóste:

M-ce I: Jan Kudyk – kl. 6c

M-ce II: Aleksandra Kokoszka – kl.6a

M-ce III: Szymon Hanf – kl.6b

Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie GRATULUJEMY!