Wizyta klasy IV a w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3

• Gru 06 / 2015
  • Możliwość komentowania Wizyta klasy IV a w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3 została wyłączona

Wizyta klasy IV a w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3

26 listopada klasa IV a odwiedziła Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami w klasie IV na temat niepełnosprawności intelektualnej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są stopnie niepełnosprawności intelektualnej oraz jej przyczyny.  Oprócz tego poznały czym różni się edukacja osób z niepełnosprawnością intelektualną od znanej dzieciom nauki w szkole integracyjnej. Pobyt uczniów na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Krakowie umożliwił  dzieciom  spotkanie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz zapoznanie się z formami terapii i edukacji. Dzieci miały okazję zwiedzić Salę Doświadczania Świata, sale rehabilitacyjne, pracownię kulinarną, a także sale, w których na co dzień odbywają się lekcje uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci alternatywne metody komunikacji. Uczniowie próbowali sami komunikować się bez słów przy użyciu odpowiednich symboli.Wizyta uczniow naszej szkoły w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Krakowie uwrażliwiła  dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną i pozwoliła na integrację między nimi.

Dziękując za zaproszenie, uczniowie klasy IV a zaprosili swoich kolegów na IV Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my” oraz podarowali im własnoręcznie wykonane upominki

Do zobaczenia w kwietniu!