Wielkie matematyczne sukcesy naszych uczniów

• Cze 03 / 2015
  • Możliwość komentowania Wielkie matematyczne sukcesy naszych uczniów została wyłączona

Wielkie matematyczne sukcesy naszych uczniów

Bieżący rok szkolny obfitował w ogromne emocje, związane z matematycznymi konkursami. Uczniowie naszej szkoły osiągali sukcesy nie tylko na skalę gminy i powiatu, ale także na skalę Polski.

Największym sukcesem może poszczycić się uczeń klasy V a, Wojciech Golenia, który zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Ponieważ w zmaganiach tych uczestniczyło 21477 uczniów, jego sukces jest niezwykle prestiżowy. Uczeń ten uczestniczył także w Międzyszkolnym Turnieju Matematyczno-Sportowym „Sokół-Wieliczka”, w którym jego drużyna zajęła pierwsze miejsce. Jednak to nie wszystkie sukcesy Wojtka na polu matematycznym. W konkursie „Rachmistrz”, na etapie gminnym uzyskał tytuł „Wice Rachmistrza klas V”, a na etapie powiatowym tytuł „Rachmistrza klas V”, zajmując pierwsze miejsce. Uczeń osiąga także bardzo wysokie sukcesy w ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych turniejach szachowych.

Wojciech nie jest jedynym uzdolnionym członkiem swojej rodziny. Również jego brat, Jan Golenia z klasy VI b, osiąga wysokie wyniki w konkursach matematycznych i turniejach szachowych. W bieżącym roku szkolny otrzymał wyróżnienie w „Kangurze”, a w etapie gminnym „Rachmistrza” został „Wice Rachmistrzem”. Reprezentował on również szkołę w etapie powiatowym tego konkursu. Obaj bracia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2014 r, zostali wyróżnieni przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka podczas Gali Sportu Wielickiego (II 2015).

Kolejnym uczniem, którego wyróżniają sukcesy matematyczne, jest Michał Pajda uczęszczający do klasy VI c. Jest on dwukrotnym finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego oraz laureatem nagrody „Mały Nobel”, przyznawanej uczniom naszej szkoły za wybitne osiągnięcia. W konkursie „Kangur” Michał uzyskał wynik bardzo dobry.

Uzdolnienia matematyczne naszych uczniów rozwijają się pod opieką p. Janiny Rachwał i p. Sylwii Wąsik, które dbają o to, by „ziarno” talentu wydało obfite plony.

Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy im sukcesów, życząc równocześnie, by ich matematyczna pasja była rozwijana w przyszłości.