Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

• Gru 20 / 2016
  • Możliwość komentowania Warsztaty w Bibliotece Miejskiej została wyłączona

Warsztaty w Bibliotece Miejskiej

8 i 15 grudnia klasy 5a i 5c uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wieliczce. Tematem naszych spotkań były „Cyfrowe narracje – opowieści w świecie nowych mediów”. Podczas tych niezwykle ciekawych zajęć, uczniowie dowiedzieli się co to jest spot, obejrzeli przykład  świetnie skonstruowanego filmiku, nauczyli się pracować z programem Windows Movie Maker. Stworzyliśmy bardzo ciekawy materiał, wykorzystywaliśmy poznane teksty literackie, adaptacje lektur oraz scenki z codziennego życia. Zdobyte umiejętności posłużą w przyszłości do tworzenia multimedialnych spotów, polecających ulubione książki innym. Po zakończeniu lekcji bibliotecznej powędrowaliśmy do działu książki dla dzieci i młodzieży. Uczniowie zapoznali się z ofertą biblioteki, przejrzeli ciekawe czasopisma, wypożyczyli  książki. Wycieczka miała charakter edukacyjny, promujący czytelnictwo; odbywała się w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Czytaj – zostań człowiekiem z bogatą wyobraźnią”.

Anna Sobaszek