Warsztaty Kultury Chińskiej w klasie Vd

• Lut 26 / 2016
  • Możliwość komentowania Warsztaty Kultury Chińskiej w klasie Vd została wyłączona

Warsztaty Kultury Chińskiej w klasie Vd

18 lutego, z inicjatywy rodzica, w klasie Vd zorganizowano Warsztaty Kultury Chińskiej. Wykwalifikowani lektorzy z Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzili dwugodzinne zajęcia podzielone na trzy bloki tematyczne: kaligrafia, nauka chińskiego, encyklopedia kultury chińskiej. Wspaniali lektorzy, dzięki którym to spotkanie było cudowną przygodną, świetnie przeprowadzona prezentacja, ciekawy quiz oraz intrygujące rekwizyty, na długo pozostaną w pamięci uczniów. Warsztaty rozbudziły w dzieciach zainteresowanie Chinami, obyczajami mieszkających tam ludzi oraz ich językiem. W przyszłości może przełożyć się to znacząco na rozwój motywacji uczniów do samodzielnego poznawania i rozumienia świata.

Dziękuję Pani Katarzynie Łuckiej za pomoc w zorganizowaniu tych niezwykle ciekawych zajęć!

Wychowawca Vd, Sylwia Wąsik