Warsztaty budowania Szopki Krakowskiej

• Gru 15 / 2016
  • Możliwość komentowania Warsztaty budowania Szopki Krakowskiej została wyłączona

Warsztaty budowania Szopki Krakowskiej

We wrześniu 2016 roku oddziały zerowe z naszej szkole wysłały zgłoszenie do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach budowania szopki krakowskiej, organizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. 30 września otrzymaliśmy informację zwrotną, że do warsztatów przystąpią dwa przedszkola, w tym dzieci z oddziałów zerowych naszej szkoły.

Na warsztaty składały się trzy spotkania 90 minutowe, podczas których dzieci poznały metody budowania tradycyjnej szopki krakowskiej przy czym wspólnie ją tworzyły. Miały również okazję zobaczyć kościół Mariacki, zwiedziły Sukiennice oraz muzeum w Rynku Podziemnym w Krakowie.

1 grudnia nasza szopka wzięła udział w 74 Konkursie Szopek Krakowskich. Konkurs został rozstrzygnięty 4 grudnia. Jury oceniało szopki w trzech kategoriach: seniorów, młodzieżowej i dziecięcej. Wykonana przez nasze dzieci szopka była oceniania w kategorii dziecięcej do lat 8 i, na 111 szopek dziecięcych zgłoszonych do konkursu, została wyróżniona. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy drobne upominki, natomiast za wyróżnienie 300 zł, które zostanie przeznaczone na puzzle i gry dydaktyczne dla 3 oddziałów zerówek.

Szopkę wykonaną przez dzieci oglądać można w Pałacu Krzysztofory od 5.12.2016r. do 26.02.2017r. Wycieczka na wystawę szopek odbędzie się w styczniu 2017 roku.

Wychowawca 0c

mgr Klaudia Gorzkowska