VII przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami!

• Kwi 04 / 2022
  • Możliwość komentowania VII przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami! została wyłączona

VII przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami!

31 marca oraz 1 kwietnia odbył się w naszej szkole VII przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” pod hasłem „Współcześni mają głos”. Swoje umiejętności recytatorskie zademonstrowało ponad 60 uczniów z klas 0-8.

Młodsze klasy przybyły na pomoc Poecie, który rozpaczliwie szukał zaginionej Weny. Artystę do twórczej pracy natchnęła mistrzowska interpretacja wierszy współczesnych poetów w wykonaniu uczniów klas 0-3. Publiczność wraz z występującymi dziećmi szukała w prezentowanych utworach rymów, które to poszukujący Weny poeta mógł użyć podczas pisania swoich tekstów. Podsumowaniem był występ Artysty, który przedstawił swój autorski wiersz, napisany dzięki natchnieniu jakie powróciło po wysłuchaniu wszystkich uczestników.

Klasy starsze zabawę poezją połączyły z koncertem życzeń „O pokój na świecie”, który miał wszystkim przypomnieć jak ważne są: wolność, braterstwo i szacunek do drugiego człowieka.

Wszyscy uczestnicy zasłużyli na gromkie brawa!! Młodzi recytatorzy znaleźli odwagę, aby pokonać tremę i wystąpić przed publicznością. Stali bywalcy „Zaczarowanych Wersów” brali w nich udział już siódmy raz!

Jak co roku upominków było dużo, ale śmiechu i dobrej zabawy jeszcze więcej. Uczniowie otrzymali wyjątkowe medale, które będą przypominały to wspaniałe wydarzenie. Nie sposób zatem powiedzieć nic innego jak…” Do zobaczenia za rok”!