VI przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami!

• Cze 08 / 2021
  • Możliwość komentowania VI przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami! została wyłączona

VI przegląd poezji dziecięcej „Zaczarowane Wersy” już za nami!

Wiosna jest piękna, pełna życia i radości! To ulubiona pora roku wielu z nas. Radość, optymizm, nadzieja, uśmiech… Wiosna kojarzy się z wieloma pozytywnymi emocjami. Wiosną częściej towarzyszy nam wiara w lepsze jutro, a świat wydaje się przyjaźniejszy. Nasze emocje, odczucia i myśli najlepiej oddają zaś wiosenne wiersze. Dlatego właśnie 29 maja oraz 1 czerwca 2021 roku spotkaliśmy się już po raz szósty na przeglądzie poezji Zaczarowane Wersy, którego hasło brzmiało „Wiosna radosna”.

Głównym celem przeglądu w klasach 0-3 było przywołanie Pani Wiosny. Na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć Pani Wiosny, która przy słowach piosenki „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty”, pojawiła się na scenie. Ubrana w piękne, kolorowe kwiaty, dodawała otuchy występującym.

Recytatorzy z klas 4-8 wybrali repertuar nieco poważniejszy. Usłyszeliśmy, między innymi, wiersz mówiący o wiośnie w czasie koronawirusa, czy też tekst piosenki Małgorzaty Ostrowskiej pt. „Wiosna kwiaty rozdaje”.

Uczestnicy przeglądu recytowali wybrane przez siebie wiersze zachwycając gra aktorską, odwagą w pokonaniu tremy, a często wspaniałymi kostiumami rekwizytami.

Miłośnicy poezji zostali nagrodzeni pamiątkowymi przypinkami, dyplomami oraz upominkami, których było dużo, ale śmiechu i dobrej zabawy jeszcze więcej!

Przegląd poezji „Zaczarowane Wersy” na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Ogromna to zasługa nauczycieli specjalistów, rodziców i osób najważniejszych, czyli naszych kochanych uczniów. Pragniemy podziękować też Dyrekcji, Paniom Bibliotekarkom oraz Sponsorom. To właśnie te wszystkie osoby tworzą magiczny klimat wywołujący uśmiech na naszych twarzach i dający motywację do zorganizowania spotkania za rok!