Uczestnictwo w lekcjach zdalnych

• Paź 25 / 2020
  • Możliwość komentowania Uczestnictwo w lekcjach zdalnych została wyłączona

Uczestnictwo w lekcjach zdalnych

Od poniedziałku 26 października klasy 4-8 spotykają się na zajęciach on line. Jak wziąć udział w lekcji? Oto instrukcja w 3 krokach:

1. Odwiedzamy szkolną stronę internetową sp4wieliczka.pl i wybieramy zakładkę: „ZDALNA EDUKACJA”

2. Z pośród listy klas odnajdujemy właściwą dla nas i klikamy w nią. Otworzy nam się okno, w którym odnajdziemy folder „LINKI DO LEKCJI”:

3.Pozostaje nam tylko wybrać lekcję zgodnie z naszym rozkładem zajęć i kliknąć niebieski odnośnik obok nazwy przedmiotu:

Proszę pamiętać o punktualnym przybyciu na zajęcia.

Przy pierwszej próbie „wejścia do swojej klasy” należy kliknąć przycisk „POPROŚ O DOSTĘP” – administrator serwisu zezwoli na dołączenie do konkretnej klasy. Jest to czynność jednorazowa.

Należy również pamiętać o zainstalowaniu programu do zdalnej edukacji – CISCO WEBEX. Program ułatwia komunikację, brak programu może powodować problemy z głosem lub obrazem oraz ograniczy funkcje podczas spotkania.

Wszystkie szkoły w całym kraju będą korzystać z połączenia internetowego – może to powodować problemy związane ze słabą komunikacją u wszytkich.