UCZEŃ TO BRZMI DUMNIE

• Paź 18 / 2015
  • Możliwość komentowania UCZEŃ TO BRZMI DUMNIE została wyłączona

UCZEŃ TO BRZMI DUMNIE

Tradycją naszej szkoły stało się równoczesne świętowanie Dnia Nauczyciela jak i Dnia Pierwszaka jak można określić dzień Ślubowania. Uroczystości te zostały podzielone na dwie części. Klasy starsze w uroczystym apelu obchodziły Święto Komisji Edukacji Narodowej. W klasach I –III najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście ślubowali wierność szkole i nauce oraz sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z bycia uczniem. Zanim jednak złożyli ślubowanie zdali egzamin z patriotyzmu, bezpieczeństwa oraz koleżeństwa. Gromkimi okrzykami „Brawo Pierwszaki” zdawali swój pierwszy egzamin na „szóstkę”. W krótkim słowie Pani Dyrektor Maria Zadrożniak podkreśliła wagę słów przysięgi a następnie każdego z uczniów pasowała na ucznia naszej szkoły. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie zgromadzili się w swoich klasach gdzie mogli w gronie rodziców i kolegów świętować tak ważne wydarzenie. Każdy otrzymał dyplom pasowania oraz pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną. Naszym pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.