TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Lut 08 / 2021
  • Możliwość komentowania TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  została wyłączona

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie , której ideą jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody w naszej gminie zorganizowane przez MGOPS w Wieliczce będą trwały przez cały tydzień .

W związku z tym dniem zaplanowano następujące działania :
– przeprowadzenie spotkań/warsztatów online dla uczniów szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia w naszej szkole  będą odbywały się w dniu 9 lutego. Poprowadzone zostaną przez realizatorów programu CUDER, zmodyfikowanego tak, aby odpowiadały na główny temat: bezpiecznie w sieci.
–  w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu  w dniu 8 lutego  MGOPS  ogłosił  konkurs dla uczniów szkół podstawowych („Bezpieczny Internet – wiem jak”), w trzech kategoriach wiekowych: 1-3, 4-6, 7-8 oraz w trzech możliwych formach: literackiej, plastycznej, multimedialnej – szczegóły konkursu w załączniku. (LINK)
– w dniu 12 lutego w godz, 10-12.30 odbędzie się Konferencja na temat bezpieczeństwa w sieci – platforma ZOOM dedykowana dla rodziców , nauczycieli – szczegółowy pogram konferencji w załączniku .  Zainteresowanych rodziców udziałem w konferencji proszę o kontakt z pedagogiem szkolnym Dorotą Michałowicz przez e-dziennik lub e-mail: pedagogsp4@interia.pl