Turniej pięknego czytania

• Mar 09 / 2017
  • Możliwość komentowania Turniej pięknego czytania została wyłączona

Turniej pięknego czytania

7 marca odbył się pierwszy Szkolny Turniej Pięknego Czytania. Uczniowie odczytywali fragmenty powieści Doroty Terakowskiej pt. „Tam gdzie spadają anioły”. Głośna lektura tekstu została poprzedzona prezentacją multimedialną przedstawiającą życie i twórczość pisarki. Jury oceniające kompetencje czytelnicze poszczególnych uczniów wyłoniło Szkolną Mistrzynię oraz dwie Wicemistrzynie Pięknego Czytania. Zostały nimi Paulina Tatko z klasy 6c, Ida Słonina z klasy 4b, Katarzyna Hardyn z klasy 6d. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi, w których mogą doczytać o dalszych losach poznanych bohaterów. Przyznano także cztery wyróżnienia, otrzymali je: Stanisław Zarański, Kacper Adamczyk, Dominika Korpak, Maja Zarańska. Podczas obrad Jury, uczniowie obejrzeli telewizyjne spoty promujące czytelnictwo oraz zapoznali się z atrakcyjnymi, promującymi czytelnictwo „demotywatorami”. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, trzeba podkreślić, iż uczniowie mieli tylko cztery minuty na zapoznanie się z tekstem przed konkursowym wystąpieniem. Poziom czytania wszystkich uczestników był wysoki, dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkową zakładką i zdrową przekąską. Laureaci szkolnego etapu będą reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Turnieju Pięknego Czytania w Wielickiej Bibliotece Publicznej.

Wszystkim młodym Czytelnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Anna Sobaszek