Tomasz Mazur wyróżniony w kosmicznym konkursie literackim

• Lut 05 / 2021
  • Możliwość komentowania Tomasz Mazur wyróżniony w kosmicznym konkursie literackim została wyłączona

Tomasz Mazur wyróżniony w kosmicznym konkursie literackim

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8d – Tomasz Mazur otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną „Moje kosmiczne wakacje”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania dotyczącego wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub tych wymarzonych w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym. W województwie małopolskim konkurs był promowany i upowszechniany na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wzięło w nim udział ponad 2000 uczniów szkół podstawowych z całej Polski, którzy zgłosili około 1500 różnych prac – od opowiadań, rysunków po prezentacje multimedialne i amatorskie filmy.

Tomasza Mazura do konkursu przygotowywał nauczycielka języka polskiego – pani Dorota Machno. Jego pracę będzie można przeczytać w kolejnym numerze szkolnego czasopisma „4NEWS”, na łamach którego Tomek regularnie publikuje swoje recenzje, artykuły i sprawozdania, doskonaląc swój warsztat i talent pisarski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😊