SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY KLAS 2

• Cze 23 / 2017
  • Możliwość komentowania SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY KLAS 2 została wyłączona

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY KLAS 2

W dniach 19 i 20 czerwca 2017 roku odbył się Szkolny Turniej Szachowy klas 2. Turniej był elementem podsumowującym projekt „Edukacja przez szachy w szkole” realizowany przez ostatnie dwa lata w naszej szkole. W poniedziałek do rywalizacji stanęła 37 dziewcząt, natomiast we wtorek 41 chłopców ze wszystkich klas 2. W czasie każdego dnia turnieju pary uczestników dobierane były z użyciem programu szachowego, który pozwolił na wyłonienie najlepszych graczy. Podczas spotkania rozegrano 5 partii dwudziestominutowych, w czasie których czas odliczały profesjonalne zegary szachowe.  Uczniowie mieli okazje wypróbować opanowane na zajęciach zagadnienia w praktyce. Emocje towarzyszące grze na długo pozostaną w pamięci uczestników oraz organizatorów. Okazało się że w naszych szeregach mamy wielu świetnych szachistów. Oto najlepsi z nich:

Dziewczęta:

I miejsce – Judyta Słonina – klasa 2 c

II miejsce –  Arleta Michalska – klasa 2 e

III miejsce –  Maja Lenart – klasa 2 a

Chłopcy:

I miejsce – Kacper Oleksa – klasa 2 b

II miejsce –  Adam Bilski – klasa 2 c

III miejsce –  Jan  Antoniewski – klasa 2 a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów szachowych.

Organizatorzy turnieju:

Agata Głowacka