Szał Talentów, czyli Talentowisko 2016!

• Kwi 03 / 2016
  • Możliwość komentowania Szał Talentów, czyli Talentowisko 2016! została wyłączona

Szał Talentów, czyli Talentowisko 2016!

Pierwszy dzień wiosny jest wyjątkowym dniem dla uczniów  naszej szkoły, ponieważ mają oni możliwość wzięcia udziału w wielkim wydarzenie, jakim jest Talentowisko. Podczas Gali Talentów uczniowie rok rocznie prezentują swoje uzdolnienia, a podczas pracy w sekcjach Talentów, rozwijają swoje zainteresowania.

Nie inaczej było w tym roku!

Jednak przygotowania do wielkiej gali trwały już od dłuższego czasu, gdyż w tym roku organizatorzy postanowili przybliżyć uczniom świat wielkiej sztuki w nowym wydaniu. Zadaniem poszczególnych klas było stworzenie przekładu intersemiotycznego wielkich dzieła światowego malarstwa i zaprezentowanie jego żywej interpretacji. Działanie to stało się nie tylko świetną zabawą, integrującą klasę, ale także możliwością poznania, analizowania i przekształcania dzieł malarskich.

Poszczególne klasy zaprezentowały następujące dzieła sztuki:

4a- T. Makowski „Teatr dziecięcy”

4b- P. Mondarin  „Kompozycja z czarnym, czerwonym, szarym, żółtym i niebieskim”

4c- E. Wasyłyk „Etiuda”

5a- Rembrandt „Lekcja anatomii”

5b- Leonardo da Vinci „Ostatnia wieczerza”,

5c- Jim Daily „Grand slam”

5d- T. Makowski „Maskarada”

6a- Vincent van Gogh „Słoneczniki”

6b- seria portretów dziecięcych Stanisława Wyspiańskiego

6c- K. Malewicz „Czarny kwadrat na białym tle”

Jury konkursowe miało bardzo ciężką pracę! Biorąc pod uwagę zgodność prezentacji uczniów z oryginałem, wyświetlonym na rzutniku, musiało wybrać najlepsze prezentacje. Ostatecznie pierwsze miejsca przypadły w udziale klasom 4c, 5a, 6b, drugie- 4a, 5b,c, 6c,  trzecie zaś 4b, 5d, 6b.

W trakcie prezentowania dzieł sztuki czas umilały zgromadzonym występy taneczno- muzyczne utalentowanych uczniów z naszej szkoły. Wyjątkową niespodziankę sprawili nam także absolwenci szkoły, którzy także postanowili wystąpić podczas Gali. Cieszymy się, że nasza szkoła jest miejscem, do którego tak chętnie wracają!

Po prezentacji wszystkich klas i rozstrzygnięciu konkursu, uczniowie rozeszli się do wybranych przez siebie sekcji talentów- a w tym roku było naprawdę w czym wybierać!  Wszyscy nauczyciele postarali się, aby przygotować  atrakcyjne zajęcia w sekcjach: matematycznej, eksperymentalnej, dziennikarskiej, lingwistycznej, kulinarnej, sportowej, artystycznej, origami, konstruktorów i Globtroter, gdzie uczestnicy zostali przeniesieni w krainę kolorowych Indii. Te ostatnie sekcje były nowościami i spotkały się z dużym entuzjazmem uczniów!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w pomoc podczas organizacji tegorocznego Talentowiska! Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia!