Światowy Dzień Ziemi.

• Kwi 30 / 2023
  • Możliwość komentowania Światowy Dzień Ziemi. została wyłączona

Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Z tej okazji w piątek 21 kwietnia nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w szkolnej akcji sprzątania świata. Na lekcjach został poruszony temat ochrony środowiska, uczniowie aktywnie uczestniczyli w debacie ekologicznej, panelach dyskusyjnych, wykonali plakaty, tematyczne prace plastyczne, a także w ramach zajęć świetlicowych sadzili kwiaty oraz wzięli udział w Ekologicznym Festiwalu On-line EKOFESTON.

22 kwietnia nasi uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Sznajder wzięli udział w imprezie plenerowej „Eko czytanie – o Ziemię dbanie” zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Książki. W parku Stok pod Baranem odbyła się akcja sprzątania, gra plenerowa, uroczyste otwarcie Punktu Wędrujących Książek oraz spotkanie autorskie dla dzieci z panią Moniką Borkowską-Szmit, autorką książki „Stach i śmieci”.

Bardzo dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i podjęte działania na rzecz naszej planety.