Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Paź 06 / 2021
  • Możliwość komentowania Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została wyłączona

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji była nauka matematyki przez zabawę. Stanowiła też ona okazję dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach i powrót do dawnej sprawności w mnożeniu.

Już kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji, a podczas lekcji matematyki uczniowie aktywnie przypominali sobie mnożenie liczb rozwiązując łamigłówki.

Chętni uczniowie z klas IV-VIII mogli przystąpić do „Egzaminu” z tabliczki mnożenia. Każdy kto odpowiedział poprawnie na wszystkie wylosowane pytania, otrzymał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej wiedzy matematycznej.

Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. W naszej szkole rozdano 239 certyfikaty 🙂 Gratulujemy EKSPERTOM!

Sylwia Wąsik