Światowe Dni Autyzmu w naszej szkole

• Cze 09 / 2015
  • Możliwość komentowania Światowe Dni Autyzmu w naszej szkole została wyłączona

Światowe Dni Autyzmu w naszej szkole

Podobnie jak w roku ubiegłym na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty poświęcone tematyce autyzmu. Zostały one zorganizowane w nawiązaniu do obchodzonych na wiosnę Światowych Dni Autyzmu. Uczniowie klas IV – integracyjnych dowiedzieli się,  na jakie trudności  w codziennym funkcjonowaniu napotykają osoby z autyzmem a w szczególności ich szkolni rówieśnicy. Dzieci poznały niektóre zachowania prezentowane przez osoby z autyzmem oraz dowiedziały się dlaczego one występują . Szczególnie interesujące dla uczniów były zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci doświadczały stanu, gdy zaburzone zostają zmysły. Mamy nadzieję, że warsztaty uzmysłowiły uczniom , jak czasem ciężko jest funkcjonować dzieciom z autyzmem w codziennym życiu . Zajęcia te miały również na celu kształtowanie postawy akceptacji i życzliwości wobec osób z autyzmem. W opinii dzieci warsztaty były prowadzone ciekawie i poszerzyły ich wiedzę na temat autyzmu. Do zobaczenia za rok:)