Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

• Paź 18 / 2015
  • Możliwość komentowania Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim została wyłączona

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

W ubiegły piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych ze Strażnikiem Miejskim. Pierwszoklasiści mieli okazję dowiedzieć się czym zajmują się Strażnicy Miejscy, jakie pełnią zadania i jak wygląda ich codzienna praca.

Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie również najważniejsze zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w sytuacji wypadku czy też podczas rozmowy z nieznajomym. Strażnicy miejscy po upewnieniu się, że wszyscy pierwszoklasiści bardzo dobrze znają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, wręczyli uczniom kolorowe odblaski oraz odblaskowe kamizelki, przypominając o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkie dzieci do 15tego roku życia.

Spotkanie to było jednym z wielu działań podejmowanych przez naszą szkołę w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, promującego noszenie odblasków oraz bezpieczeństwo pieszych na drogach.