„Spotkanie z matematyką” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

• Lut 11 / 2017
  • Możliwość komentowania „Spotkanie z matematyką” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie została wyłączona

„Spotkanie z matematyką” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

W pierwszym tygodniu ferii grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych, organizowanych już po raz ósmy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Po oficjalnym rozpoczęciu, przedstawieniu organizatorów i zaproszonych gości, uczniowie w grupach przystąpili do udziału w różnorodnych warsztatach. Uczestnicy bardzo aktywnie rozwiązywali łamigłówki i zagadki matematyczne. Jedną z prowadzących zajęcia była nauczycielka naszej szkoły pani Sylwia Wąsik. W kolejnej części spotkania wszyscy uczestniczyli w wykładzie dr Zbigniewa Powązki pt.: „Ciekawostki o liczbach naturalnych”. W części podsumowującej spotkanie, każdy uczeń otrzymał upominek.

Warsztaty „Spotkanie z matematyką” dostarczyły uczestnikom wielu ciekawych wrażeń i sprawiły, że dostrzegli oni pełną atrakcyjność tego przedmiotu.