„Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

• Sty 29 / 2016
  • Możliwość komentowania „Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie została wyłączona

„Spotkanie z matematyką”, czyli ferie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

W trakcie tegorocznych ferii zimowych, po raz kolejny, grupa uczniów naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Jak co roku, proponowane uczniom zajęcia podzielone były na kilka części. Po oficjalnym rozpoczęciu oraz przedstawieniu organizatorów i zaproszonych gości uczniowie w grupach przystąpili do udziału w różnorodnych zajęciach warsztatowych. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę matematyczną, układali domino oraz piramidę trójkątną, a także tworzyli origami. Jedną z prowadzących zajęcia była nauczycielka naszej szkoły pani Sylwia Wąsik.     W kolejnej części spotkania dzieci uczestniczyły w wykładzie dr Zbigniewa Powązki pt.: „Fraktale wokół nas”. W części podsumowującej spotkanie, wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

Udział w warsztatach „Spotkanie z matematyką” to niezwykłe doświadczenie, które pokazuje uczestnikom te obszary matematyki, z którymi nie zawsze mają okazję zetknąć się podczas realizacji obowiązkowego programu nauczania. Zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym dostarczyły uczniom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.