Spotkanie pierwszaków ze Strażnikami Miejskimi

• Paź 23 / 2016
  • Możliwość komentowania Spotkanie pierwszaków ze Strażnikami Miejskimi została wyłączona

Spotkanie pierwszaków ze Strażnikami Miejskimi

W czwartek 20 października br. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas pierwszych gościli przedstawicieli ze Straży Miejskiej w Wieliczce. Pani strażnik przypomniała najmłodszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas przemieszczania się na drodze. Pracownicy Straży Miejskiej zaprezentowali dzieciom elementy swojego stroju służbowego oraz sprzęt niezbędny w codziennej pracy: krótkofalówki, pałki oraz kajdanki. Największą atrakcją dla dzieci było „zwiedzanie” radiowozu Strażników. Uczniowie mogli posiedzieć w środku, nadać komunikaty przez radiotelefon oraz zobaczyć, jak działa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa w radiowozie.

Po zakończonej prelekcji uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które wszyscy z radością przymierzali. Miejmy nadzieje, że będzie to stały element ich codziennej garderoby, zawsze wtedy, kiedy będą przemieszczać się po drogach.
Dorosłych zachęcamy natomiast do przypominania dzieciom o konieczności noszenia odblasków i bycia widocznym na ulicy!