Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką

• Cze 20 / 2021
  • Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką została wyłączona

Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką

11 czerwca 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką – autorką powieści dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. wpis na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena za książkę „Świat do góry nogami”. Beata Ostrowicka należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY. Od 20 lat jest związana z Wydawnictwem Literatura.    Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV – VIII. Uczestniczyła w nim klasa IVa – była to nagroda dla najbardziej rozczytanej klasy I półrocza oraz lutego, marca i maja bieżącego roku szkolnego. Pozostali uczniowie klas IV – VIII, ze względu na reżim sanitarny, mogli obejrzeć transmisję ze spotkania na żywo w salach lekcyjnych na tablicach interaktywnych. Wcześniej czwartoklasiści wzięli udział w lekcji bibliotecznej, podczas której zaprezentowane zostały książki Beaty Ostrowickiej, m.in. z serii „Klub Łowców Przygód”, „Polscy superbohaterowie” i „Wojny dorosłych – Historie dzieci”. Dekorację w bibliotece przygotowali uczniowie klas Vc i VIIa. Spotkanie z pisarką miało formę rozmowy. Uczniowie zadawali pytania, zarówno te, które przygotowali wcześniej, jak i te spontaniczne. Pytali o pracę pisarza, proces powstawania książki, zainteresowania pisarki. Po spotkaniu mogli zakupić książki autorki z pamiątkowym wpisem.

Mamy nadzieję, że pandemia niebawem się skończy i w nowym roku szkolnym spotkania   z ludźmi książki będą odbywały się w bibliotece częściej i więcej uczniów będzie mogło w nich uczestniczyć.

Małgorzata Jastrzębska