Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

• Wrz 03 / 2015
  • Możliwość komentowania Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 została wyłączona

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku uczniowie  i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4  w Wieliczce rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Pawła Apostoła w Wieliczce-Krzyszkowicach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty Apel dla dzieci klas II i III inaugurujący nowy rok szkolny 2015/2016.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym  odśpiewaniem hymnu szkolnego. Pierwszy września to nie tylko początek roku szkolnego. To także ważna data w historii Polski-data wybuchu II wojny światowej. W dniu 76 rocznicy tego wydarzenia uczniowie klas szóstych  przypomnieli nam o bohaterskich czynach, niezwykłej odwadze i walce o wolność i pokój naszych rodaków. Ich pamięć uczciliśmy chwilą ciszy. Następnie rozbrzmiał uroczyście Hymn naszego kraju ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

Kolejno głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły-Maria Zadrożniak, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich o zmianach w organizacji pracy w nadchodzącym roku szkolnym związanych z rozbudową naszej szkoły. Przypomniała również uczniom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

W  dalszej części wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ artystyczny uczniów klasy IIe pt. ,,Witaj nasza dobra szkoło”. Uczniowie tańcem i śpiewem pożegnali wakacje i z radością powitali szkołę. Dzieci przygotowały występ pod kierunkiem wychowawcy Pani Sylwii Kapciak. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Pani Magdalena Baran.

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na wspólne spotkanie do klas.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to tez czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.