• Lis 03 / 2023
  • Możliwość komentowania „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” – podsumowanie wydarzenia. została wyłączona

23 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Organizatorem wydarzenia jest  Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”.

Ogólnopolskie wydarzenie, w które nasza szkoła włącza się co roku, zostało zauważone i docenione przez jury konkursu „Zwyrtała 2023” na najlepszy pomysł promujący czytanie, zorganizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju Rabka Festival.

W naszej szkole w akcję włączyło się 400 osób – uczniów i nauczycieli. Czytane teksty cechowała różnorodność tematyczna i gatunkowa. W tym roku mogliśmy czytać z Legimi. Dlaczego warto czytać na przerwie przekonywała   w krótkim filmie pisarka Katarzyna Ryrych. Do biblioteki szkolnej zaproszone zostały w tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych. W „strefach czytania” mogły posłuchać wierszy klasyków poezji dziecięcej w wykonaniu nauczycieli bibliotekarzy. Działaniem towarzyszącym wydarzeniu była inauguracja „Klubu Pożeraczy Książek”. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to czytelnicze święto. Mamy nadzieję, że wspólnie przyczyniliśmy się do ustanowienia nowego, ogólnopolskiego rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji i zachęcamy do włączania się w proponowane przez nas działania, których celem jest promocja czytelnictwa w naszej szkole.

i zespół promocji czytelnictwa