Przegląd poezji „Zaczarowane wersy”

• Lut 07 / 2016
  • Możliwość komentowania Przegląd poezji „Zaczarowane wersy” została wyłączona

Przegląd poezji „Zaczarowane wersy”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, ich rodziców oraz nauczycieli wspomagających,  w dniu 4 lutego 2016r. został zorganizowany przegląd poezji pt. „Zaczarowane wersy” dla uczniów klas I-VI.

Nasza szkoła, jako placówka integracyjna, na pierwszym miejscu stawia sobie wyrównywanie szans wszystkich uczniów oraz umożliwienie im jak najlepszego startu w drodze do sukcesu. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie możliwości uczniom „podwójnie wyjątkowym” do zaprezentowania się, kształtowanie umiejętności współpracy oraz postawy akceptacji dla indywidualności każdego człowieka. Uczestnicy przeglądu mieli możliwość zaprezentowania utworów poetyckich bliskich ich sercom oraz kreatywnego  ich zinterpretowania. Trzydziestu siedmiu  recytatorów deklamowało wiesze m.in.  Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Szymborskiej. Jedna z uczestniczek, przy wsparciu koleżanki z klasy,  recytowała wiersz swojego autorstwa. Kameralna atmosfera, zapewniona przez organizatorów, stwarzała możliwość niwelacji tremy, związanej z występem.  Po prezentacji uczniowie uczestniczyli w słodkim poczęstunku, zorganizowanym z okazji Tłustego Czwartku.  Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka- jako zwieńczenie przeglądu w klasach IV-VI wyrecytowała wiersz  Pani Elżbieta Chabik, Zastępca Dyrektora Szkoły, co spotkało się z dużym entuzjazmem wszystkich uczestników. Po występie wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Inicjatywna przeglądu została przyjęta bardzo pozytywnie przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Pragniemy, aby stał się  on naszą nową, szkolną tradycją.