Program edukacyjny: ,,AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

• Kwi 19 / 2021
  • Możliwość komentowania Program edukacyjny: ,,AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA” została wyłączona

Program edukacyjny: ,,AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Rok szkolny 2020/2021

Współczesny świat oprócz wielu możliwości rozwoju, niesie ze sobą zagrożenia, których skala jeszcze kilka lat temu była zupełnie inna. Na bezpieczeństwo dzieci czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, podczas wycieczek, w domu czy w czasie zabawy. Pierwszy okres nauki w szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego ważnym elementem jest  rozwaga – uświadomienie im rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczanie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

W tym roku szkolnym Uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawiania bezpieczeństwa najmłodszych . Zajęcia prowadzone były w formie stacjonarnej jak i zdalnej.

Program przygotowany jest przez organizatora ,,Puchatek” wraz z Biurem Prewencji
i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Program w naszej szkole koordynowały panie Dorota Michałowicz, Monika Kokor, które bardzo dziękują Wychowawcom i Nauczycielom wspierającym za przeprowadzenie zajęć w swoich klasach i wykonanie testu podsumowującego program.