• Wrz 02 / 2022
  • Możliwość komentowania  Procedura monitorowania wejść i wyjść na teren szkoły – Zasady przebywania w budynku szkoły. została wyłączona

Procedura monitorowania wejść i wyjść na teren szkoły – Zasady przebywania w budynku szkoły:

• Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły mają prawo przebywania w wyznaczonych miejscach zwanych „strefą rodzica”
  • Rodzice przyprowadzający dzieci do szkoły nie odprowadzają ich do klas.
  • Rodzice uczniów korzystających z opieki świetlicowej w godzinach popołudniowych mają prawo przebywania w wyznaczonych miejscach zwanych „strefą rodzica” oraz w szatni .
  • Rodzic lub inny opiekun dziecka jest zobowiązany przy wejściu do szkoły poinformować osobę na portierni o wejściu na teren szkoły i podać cel pobytu na terenie placówki oświatowej.
  • Rodzic lub opiekun zgłaszający się po dziecko, powinien oczekiwać na zakończenie zajęć w wyznaczonych miejscach.
  • W uzasadnionych przypadkach rodzic może wejść na teren szkoły po uzyskaniu zgody dyrektora bądź pracownika sekretariatu bądź pracownika obsługi .
  • Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły.
  • W przypadku, gdy osoba obca wzbudza poczucie zagrożenia lub stwarza realne zagrożenie dla osób przebywających w szkole, należy podjąć próbę wyprowadzenia jej z terenu szkoły. Przy odmowie wyjścia pracownik pełniący dyżur przy wejściu do szkoły zawiadamia natychmiast dyrektora szkoły. Dyrektor w przypadku odmowy dobrowolnego opuszczenia szkoły może wezwać Straż Miejską lub Policję.

Fragment „ Procedur reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń na terenie Szkoła Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 w Wieliczce ( wprowadz. zarządzeniem dyrektora szkoły nr 8/2018 z 19.09.2018 r. )