Pokaz doświadczeń i eksperymentów

• Kwi 13 / 2018
  • Możliwość komentowania Pokaz doświadczeń i eksperymentów została wyłączona

Pokaz doświadczeń i eksperymentów

Ciekły azot wydaje się być niemal magiczną cieczą. Dymi, jakby był bardzo gorący, ale jest tak zimny, że wszystko w mgnieniu oka zamraża. Mimo to, jeśli oblejemy sobie nim dłoń, to nic złego się nie stanie. Do czego służy ciekły azot? Czy z jego pomocą można zbudować silnik? Czy ciekły azot może spowodować lewitację? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczniom klas czwartych naukowcy z AGH, prowadzący pokaz eksperymentów związanych z ciekłym azotem. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, uczestniczyli  również  w eksperymentach. Najwięcej emocji towarzyszyło im podczas zamrażania tulipanów, które mogli później rozbić. Z pewnością zorganizujemy więcej takich ekscytujących lekcji.

M. Sznajder

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Pokaz-do%C5%9Bwiadcze%C5%84-i-eksperyment%C3%B3w