Podwójne święto

• Paź 18 / 2016
  • Możliwość komentowania Podwójne święto została wyłączona

Podwójne święto

13 października zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od wejścia uczniów na odświętnie udekorowaną salę gimnastyczną  w rytmie poloneza.  W akademii udział wzięli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice małych bohaterów. Pierwszoklasiści zdali egzamin dotyczący znajomości zasad zachowania bezpieczeństwa zarówno na ulicy jak i na szkolnych korytarzach. Potrafili również pochwalić się podstawowymi wiadomościami dotyczącymi naszej Ojczyzny. Występ dzieci oceniała publiczność. Egzamin uczniowie zdali bardzo dobrze a pani dyrektor zgodziła się na złożenie przyrzeczenia. Po ślubowaniu uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W tym dniu również obchodziliśmy święto wszystkich osób związanych z oświatą: nauczycieli i  pracowników szkoły. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały klasy 4a i 4c. Krótka informacja dotycząca powstania Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęła uroczysty apel. Głównym punktem spotkania było przedstawienie o pierwszej w historii studentce i nauczycielce legendarnej Nawojce. Nie zabrakło piosenek oraz utworu muzycznego na skrzypce i ksylofon. Nie zabrakło oczywiście życzeń dla wszystkich pracowników, które w formie wiersza złożył przedstawiciel klas czwartych.