Pierwsze miejsce w województwie dla naszego zespołu muzycznego!

• Gru 13 / 2020
  • Możliwość komentowania Pierwsze miejsce w województwie dla naszego zespołu muzycznego! została wyłączona

Pierwsze miejsce w województwie dla naszego zespołu muzycznego!

Piosenka  ,,Mury”  w wykonaniu zespołu muzycznego uczniów naszej szkoły zdobyła I miejsce w Konkursie Wojewódzkim ,,zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”

Zwycięzcami są:: Daria Matyga (kl.7c), Nadia Winnicka (kl.8d), Tomasz Kołodziejczyk (kl.8d), Piotr Bilski i Adam Żwirski (kl.8c).

Sukces zespołu muzycznego jest tym większy, iż w tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Spośród przeszło 580 utworów, to właśnie uczniowie naszej szkoły stworzyli niepowtarzalne wykonanie piosenki i zaprezentowali ją na tak wysokim poziomie, że kapituła przyznała pierwsze miejsce na podium.

Zwycięski zespół, w dniu 09.12.2020r. otrzymał pamiątkowe dyplomy z rąk wojewody małopolskiego – Łukasza Kmity. Uczniowie, oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, mieli także niepowtarzalną okazję  nagrania zwycięskiej piosenki w studio krakowskiej Akademii Muzycznej.

Do udziału w muzycznej rywalizacji zaprosili Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Damian Konieczny, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Jan Godłowski oraz Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.

„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku do grona organizatorów dołączyło Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, a konkurs odbywa się w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.