Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

• Wrz 30 / 2021
  • Możliwość komentowania Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. została wyłączona

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września, już po raz 21, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione   z inicjatywy Polskiej Izby Książki przypada w dzień urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.
      Nasza szkoła włączyła się w tę akcję, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa. Dzieci  z oddziałów przedszkolnych wysłuchały w tym dniu głośnego czytania „Szewczyka Dratewki” autorstwa wspomnianej wyżej pisarki. Cieszymy się z ich pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej. Teksty wybrane przez nauczycieli i uczniów cechowała różnorodność. Czytano w tym dniu fragmenty między innymi następujących książek: „Zwiadowcy” J. Flanagana, „Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie” Ch. Strathie  i M. Morea, „Baśnie i legendy górników wielickich” J. Majki, „Detektyw Pozytywka” i „Co to znaczy…”  G. Kasdepke, „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena, „Wielki wybuch, czyli K. kontra K.” B.Kosmowskiej i G. Kasdepke, „Piłkarska Seria Królewska” oraz scenariusza „Harry Potter i przeklęte dziecko” na podstawie oryginalnej opowieści J. K. Rowling.
   Pragniemy podziękować wychowawcom klas, nauczycielom języka polskiego, wychowawcom grup świetlicowych i wszystkim uczącym, którym promocja czytelnictwa jest bliska. Dziękujemy Państwu serdecznie za zaangażowanie i zapraszamy do współpracy podczas kolejnych akcji czytelniczych, które planujemy niebawem.

Nauczyciele – bibliotekarze: Małgorzata Jastrzębska, Alicja Pankiewicz, Ewa Merklinger
          Koordynator zespołu promocji czytelnictwa – Patrycja Kica