Odblaskowy pochód

• Paź 07 / 2015
  • Możliwość komentowania Odblaskowy pochód została wyłączona

Odblaskowy pochód

W ramach inauguracji tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas drugich zorganizowali odblaskowy pochód promujący bezpieczeństwo pieszych na drogach, przypominając że odblaski ratują życie.Przez ostatnie dni przygotowywali się wraz z nauczycielami tworząc hasła, transparenty oraz ulotki promujące noszenie odblasków przez dzieci i dorosłych.

Uczniowie maszerowali ze Szkoły do Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce rozdając ulotki i  zachęcając wszystkich przechodniów piosenkami, okrzykami i kolorowymi transparentami do bezpiecznego poruszania się po drogach w odblaskach.

Po dotarciu na miejsce, dzięki uprzejmości Straży Pożarnej w Wieliczce uczniowie mieli okazję szczegółowo poznać pracę strażaków, przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sytuacji zagrożenia, zobaczyć wyposażenie i sprzęt z jakiego korzystają strażacy, a nawet wsiąść do strażackiego wozu. Kolorowy pochód ulicami miasta był dla uczniów ogromną przyjemnością, przypomniał wszystkim spotkanym przechodniom o  potrzebie noszenia odblasków, zwrócił uwagę przejeżdżających kierowców na konieczność ostrożnej i uważnej jazdy i miejmy nadzieje przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych wielickich drogach!