Odblaskowy Pochód ulicami Wieliczki

• Paź 23 / 2016
  • Możliwość komentowania Odblaskowy Pochód ulicami Wieliczki została wyłączona

Odblaskowy Pochód ulicami Wieliczki

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali oraz wzięli udział w „Odblaskowym pochodzie”, którego celem było promowanie noszenia odblasków przez pieszych oraz zwrócenie uwagi wszystkich uczestników ruchu na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali się do pochodu tworząc transparenty, wymyślając hasła oraz drukując ulotki informujące o obowiązku noszenia odblasków przez dzieci do ukończenia 15 roku życia, a także zachęcające do noszenia odblasków przez wszystkich dorosłych.

Uczniowie maszerowali spod Szkoły do budynku Państwowej Straży Pożarnej, przekonując wszystkich napotkanych przechodniów i kierowców, że Czwórka świeci przykładem i wie jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie odblasków.

Dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, uczniowie mieli okazję poznać bliżej zadania pełnione przez strażaków, zobaczyć wyposażenie i sprzęt z którego korzystają oni podczas akcji gaszenia pożarów oraz innych wypadków, a nawet wsiąść do strażackiego wozu. W czasie spotkania strażacy przypomnieli również uczniom o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w sytuacji zagrożenia lub pożaru.

Odblaskowy pochód ulicami Wieliczki był dla uczniów ogromną przyjemnością i miejmy nadzieję przyczynił się do rozpowszechnienia noszenia odblasków wśród pieszych oraz zwrócił uwagę kierowców na konieczność ostrożnej i uważnej jazdy!