Odblaskowa Szkoła – podsumowanie

• Lis 05 / 2017
  • Możliwość komentowania Odblaskowa Szkoła – podsumowanie została wyłączona

Odblaskowa Szkoła – podsumowanie

Tak jak w ubiegłych latach również i w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, którego głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły, poprzez promowanie noszenia odblasków wśród pieszych.

W ciągu dwóch miesięcy konkursowych zmagań zorganizowanych zostało wiele lokalnych atrakcji i imprez, które zachęcały uczniów, ich rodziny i wszystkich mieszkańców Wieliczki do noszenia odblasków oraz poznawania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z Policjantami oraz Strażakami, wziąć udział w Odblaskowych Biegach, bawić się w czasie odblaskowej dyskoteki, prezentować samodzielnie zaprojektowane stroje podczas Pokazu Odblaskowej Mody, recytować wiersze i śpiewać piosenki w czasie Odblaskowej Gali, a także uczestniczyć w Odblaskowym Pochodzie i Sprzątaniu Świata.

Uczniowie brali również udział w ogólnoszkolnych konkursach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym – konkursie plastycznym, konkursie na najciekawszą gazetkę szkolną oraz prezentację multimedialną promującą noszenie odblasków, a także konkursie wiedzy. Wszystkich zwycięzcom i uczestnikom konkursów gratulujemy i liczymy na to, że ogromna liczba rozdanych odblasków, świecących breloczków i lampek rowerowych spowoduje, że wszyscy uczniowie szkoły będą bezpieczniejsi i lepiej widoczni przez kierowców nawet po zmroku.

Zwycięska prezentacja Kacpra Lachmana – https://prezi.com/view/mRpFaPINkyqK47kaZOxK/

Mamy nadzieję, że wszystkie podjęte w ramach konkursu działania przyczynią się do zwiększenia świadomości dzieci oraz ich rodzin na temat zasad bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas poruszania się po drogach.