Odblaskowa szkoła

• Lis 02 / 2015
  • Możliwość komentowania Odblaskowa szkoła została wyłączona

Odblaskowa szkoła

W wrześniu i październiku tego roku nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Głównym celem podejmowanych działań było promowanie bezpieczeństwa pieszych na drogach oraz propagowanie noszenia odblasków zarówno przez dzieci jak i dorosłych. W ramach projektu w szkole organizowanych było wiele akcji i konkursów mających na celu zapoznanie uczniów i rodziców z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślenie ogromnego znaczenia odblasków w stroju każdego pieszego.

Uroczystym zakończeniem tegorocznej edycji konkursu był Odblaskowy Pokaz Mody, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.  W czasie imprezy ponad pięćdziesięciu uczniów zaprezentowało zaprojektowane przez siebie odblaskowe stroje oraz wykazało się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczestniczy przekonywali widownię, że odblaski mogą nie tylko zwiększać bezpieczeństwo, ale też być bardzo oryginalną i atrakcyjną ozdobą każdego stroju.

W październiku zorganizowany został również Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna Droga do Szkoły”, Konkurs na Odblaskową Prezentację Multimedialną w klasach szóstych oraz Ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wszystkie konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a najlepsze prace i wyniki wyróżnione zostały nagrodami zwiększającymi bezpieczeństwo uczniów na drogach – lampkami rowerowymi, świecącymi breloczkami oraz różnorodnymi elementami odblaskowymi. Wszystkim uczestnikom konkursów ogromnie gratulujemy!
Mamy nadzieję, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zarówno uczniowie, jak i rodzice przekonali się jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie odblasków i wszyscy zapamiętają hasło tegorocznej edycji konkursu: „Noś odblaski, świeć przykładem!”.

Karolina Dudek i Agata Ślusarek