OBCHODY II OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

• Gru 04 / 2015
  • Możliwość komentowania OBCHODY II OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE została wyłączona

OBCHODY II OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

20 listopada po raz drugi w Polsce obchodzony był Ogólnopolski Dzień Prawa Dziecka. W związku z tym w naszej szkole z inicjatywy pedagoga szkolnego oraz SU klas I-III i klas IV-VI w tygodniu rozpoczynającym obchody tj. od 16 XI do 20 XI odbyło się szereg działań  które miały na celu wspólne świętowanie i przyłączenie się do obchodów Ogólnopolskiego dnia praw dziecka. Były to m.in.

• Zajęcia warsztatowe „Wokół praw dziecka” poprowadzone prze wychowawców w każdej klasie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych
  • Akcja muralowa w klasach I-III, gdzie uczniowie z każdej klasy prezentowali w formie plastycznej wybrane prawo dziecka
  • Konkurs plastyczny w klasach IV-VI „Prawa dziecka widziane oczami dziecka „
  • w dniu święta uczniowie przyszli do szkoły fantazyjnie, kolorowo ubrani, aby w ten sposób zamanifestować radość i równość wszystkich dzieci wobec praw.

Na apelu porządkowym poświęconemu podsumowaniu tygodnia pracy nad prawami  dziecka zastępca dyrektora , pedagog szkolny i opiekun SU w klasach IV-VI wręczyły nagrody, które zostały ufundowane prze RR.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Wiliamin Skalski Vc