Nowa tajemnica – konkurs dla fanów Lassego i Mai!

• Gru 10 / 2020
  • Możliwość komentowania Nowa tajemnica – konkurs dla fanów Lassego i Mai! została wyłączona

Nowa tajemnica – konkurs dla fanów Lassego i Mai!

Regulamin konkursu:

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

1. Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów edukacji wczesnoszkolnej, motywowanie wychowanków do twórczości inspirowanej lekturą, zachęcanie do samodzielnych prób literackich, podnoszenie kultury słowa.
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II – III.
  3. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania, w którym przedstawione będą przygody Lassego i Mai rozwiązujących nową zagadkę detektywistyczną.
  4. Praca nie może powielać przygód Lassego i Mai znanych z książek i filmów z tymi bohaterami, musi być nową autorską historią.
  5. Opowiadanie należy napisać komputerowo na kartce A 4 (min. 1 strona, czcionka Times New Roman, rozmiar 12, odstęp między wierszami 1,5); można dodać zdjęcia ilustracji.
  6. Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej i FB szkoły.
  7. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni książkami.
  8. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i pozytywne uwagi z zachowania.
  9. Prace konkursowe podpisane imieniem i nazwiskiem autora należy przesłać na adres mailowy biblioteki szkolnej biblioteka@sp4.wieliczka.eu do 18 stycznia 2021 roku.
  10. Ocenie podlegać będą:
  • oryginalny tytuł,
  • zgodność pracy z tematem – nowa historia Lassego i Mai,
  • interesujący przebieg akcji w opowiadaniu,
  • kreatywność i samodzielność uczestnika konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie !