Nie pal przy mnie, proszę!

• Maj 31 / 2022
  • Możliwość komentowania Nie pal przy mnie, proszę!  została wyłączona

Nie pal przy mnie, proszę!

31 maja przypada ,,Dzień bez papierosa”, z tej okazji w klasach drugich, w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki antytytoniowej ,,Nie pal przy mnie, proszę!”. Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.

Celem zajęć było przede wszystkim :

– kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i bliskich,

– uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,

– usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,

– kształtowanie u dzieci postaw asertywnych w sytuacji, gdy narażone są na bierne palenie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat zdrowego stylu życia. Zapoznali się z postacią Wiewiórki Wiki, która w czasie trwania zajęć zapoznawała ich z ważnym tematem wiodącym – biernym paleniem.

Dzieci uczyły się właściwej postawy radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś przy nich pali.

Podczas zajęć wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały krzyżówki i zagadki, układały historyjki obrazkowe oraz przysłowia i powiedzenia dotyczące zdrowia. Podsumowaniem były zajęcia, podczas których wykonały plakaty promujące zdrowy styl życia z hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”

Koordynator : Anna Mucha