:::: MENU ::::

EuroWeek – Szkoła Liderów

  • Cze 06 / 2022
  • Możliwość komentowania EuroWeek – Szkoła Liderów została wyłączona
Centrum Proaktywności

EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 1 – 6 czerwca grupa uczniów z klas VII i VIII, wraz z opiekunami, uczestniczyła w obozie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów, w pięknej górskiej miejscowości Międzygórze. Wyjazd organizowany jest od wielu lat w ramach wdrożonego w naszej szkole „Systemu Pracy z Uczniem Zdolnym”.

Program EuroWeek to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa współczesnej Europy. Jego celem jest rozwój najcenniejszych umiejętności społecznych, takich jak: praca w grupie, kierowanie, prowadzenie prezentacji. 

Zajęcia prowadzone były przez szkoleniowców z Fundacji EuroWeek.  Najważniejszym elementem obozu były warsztaty z wolontariuszami z całego świata, m.in. z Peru, Egiptu, Filipin, Zimbabwe. W  trakcie ich trwania, uczniowie mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje różnych narodów. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Młodzież codziennie brała aktywny udział w prezentacjach, dyskusjach i różnych zadaniach grupowych, przyswajając sobie nowe umiejętności i rozwijając swoje zdolności komunikacyjne. W przerwach między zajęciami wszyscy wyruszali na piesze wędrówki po okolicy.

Nasza szkoła otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w programie, a zaangażowanie każdego ucznia i nauczyciela zostało nagrodzone certyfikatem.

Uśmiechy na twarzach uczestników i ich aktywny udział w obozie były najlepszymi dowodami ich zadowolenia z udziału w EuroWeek.

 

Sylwia Wąsik i Elżbieta Czechowska

Top
Wielkość czcionki
Kontrast