MIESIĄC POLIGLOTY

• Gru 06 / 2015
  • Możliwość komentowania MIESIĄC POLIGLOTY została wyłączona

MIESIĄC POLIGLOTY

W roku szkolnym 2015/16 Miesiąc Poligloty odbywał się pod hasłem ‚Not only Britain‚. W ramach tego miesiąca uczniowie poszczególnych klas IV-VI wykonywali prace językowo-plastyczne na temat krajów anglojęzycznych tj. Irlandii, USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, wykorzystując przy tym metodę projektu.

W początkowej fazie zadania uczniowie zajęli się poszukiwaniem, analizą i selekcją przydatnych informacji, aby następnie zawrzeć je w krótkich opisach symboli, miejsc, zabytków, potraw, roślin i zwierząt charakterystycznych dla każdego kraju. Kolejny etap projektu miał na celu umieszczenie informacji na przygotowanej wcześniej mapie danego kraju. Ostatnia faza projektu miała na celu zapoznanie się uczniów z pracami przygotowanymi wcześniej przez inne klasy. Odbyło się ono w  formie lekcji „krajoznawczej”. Podczas w/w lekcji uczniowie wspólnie z nauczycielem mieli okazję przeanalizować i streścić informacje zawarte w pracach.